Święta Wielkiej Nocy to wspaniała okazja do spędzenia czasu z rodziną i najbliższymi. Dlatego warto zadbać, by ten czas był naprawdę wyjątkowy. Od kilku lat coraz większą popularnością cieszy się spędzanie okresu świątecznego poza domem. Według nas jednym z najlepszych pomysłów jest Wielkanoc w górach. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, dlaczego warto wybrać się na Święta Wielkiej Nocy właśnie w ten rejon.

Odpoczynek i relaks w święta? Tak!

Święta wielkanocne są jednymi z najważniejszych, obchodzonych przez chrześcijan. Ich termin nie jest stały – każdego roku wypadają jednak w niedzielę. W tym roku niedziela Wielkanocna wypada w ostatni dzień marca.

Niedzielę Wielkanocną poprzedza Wielki Tydzień, który jest czasem najintensywniejszych przygotowań do świąt zmartwychwstania Chrystusa. Wielki Tydzień rozpoczyna Niedziela Palmowa, która w 2024 roku będzie obchodzona 24 marca. Szczególnymi dniami, w czasie Wielkiego Tygodnia będą te, tworzące Triduum Paschalne, które trwa od Wielkiego Czwartku do nieszporów w Niedzielę Zmartwychwstania.

Wielki Czwartek w 2024 roku będzie obchodzony 28 marca. Dzień później wypada Wielki Piątek, czyli uroczystość upamiętniająca śmierć Chrystusa na krzyżu. 30 marca obchodzona będzie natomiast Wielka Sobota, czyli dzień, w którym tradycyjnie święci się pokarmy.

Jak zwykle dzieci czekają na koszyczki, święconkę, którą zaraz po ceremonii chcą koniecznie delikatnie spróbować, no i oczywiście na lany poniedziałek, który dla nich stanowi, przy ciepłej wiosennej pogodzie (oby było tak i tym razem), piękny, mokry, przerywnik od świątecznego stołu.

Okres przygotowań świątecznych kojarzy nam się przede wszystkim z masą pracy. Sprzątanie, gotowanie, pieczenie i inne prace domowe przyćmiewają niestety to, co w tym czasie najważniejsze, czyli bliskość i domową atmosferę. Dlatego aby móc wreszcie skupić się na najbliższych i móc wspólnie z nimi przeżyć świąteczny czas warto zdecydować się na coś nowego. Decydując się na spędzenie Wielkanocy w hotelu nie musimy martwić się o przygotowanie świątecznych potraw – wszystkim zajmą się pracownicy obsługi hotelowej. Profesjonalni kucharze zadbają o to, byśmy mogli zasiąść do  stołu z tradycyjnymi świątecznymi daniami. Wielkanoc w górach nie tylko jest oderwaniem od corocznej rutyny, lecz także pomaga w spędzeniu tego czasu bliżej siebie.

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

Najlepsza rozrywka dla dzieci

Martwisz się, że twoje dziecko po raz kolejny spędzi święta przed telewizorem? Obawiasz się, że maluch będzie bardziej zainteresowany przeglądaniem Internetu niż rozmową przy stole? Idealnym rozwiązaniem będzie wycieczka na Wielkanoc w góry. Wystarczy spakować najpotrzebniejsze rzeczy i zabrać dużo pozytywnej energii – a Święta Wielkanocne w górach zamienią się w niezwykły, prawdziwie rodzinny czas. Właściciele hoteli wiedzą, jak umilić czas najmłodszym. Dzieci mogą liczyć na całą masę zabaw i atrakcji związanych ze świętami. Hotele i pensjonaty dają gościom możliwość rodzinnego malowania pisanek, wspólnego szukania wielkanocnego zajączka czy skorzystanie z wielu propozycji rodzinnych gier.

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Rodzinne wyjazdy na święta stają się coraz popularniejsze. Decydując się na Wielkanoc w górach możemy zatrzymać się w przytulnym pensjonacie lub hotelu i zorganizować czas dokładnie tak, jak mamy na to ochotę. Możemy połączyć tradycyjne świętowanie z aktywnościami na świeżym powietrzu czy relaksem na basenach termalnych. Dzięki temu Święta Wielkiej Nocy będą naprawdę niezapomniane, a wy będziecie mogli cieszyć się sobą.

Odpoczynek w górach

Spędzanie czasu w górach ma szereg zalet. Spacery górskimi szlakami, oddychanie świeżym powietrzem czy podziwianie zachwycających górskich krajobrazów to tylko niektóre z korzyści przebywania w tych okolicach. Wycieczki w góry są dobre dla naszego zdrowia: aktywne spędzanie czasu poprawia kondycję i polepsza samopoczucie. Ruch na świeżym powietrzu powoduje zwiększenie produkcji endorfin, dzięki czemu czujemy się szczęśliwsi. Dlatego warto jak najczęściej odwiedzać polskie góry, a wolne dni w trakcie Świąt Wielkiej Nocy są do tego doskonałą okazją.

Najlepszy relaks dla ciała i ducha

Święta spędzone w górach to również doskonała okazja do zadbania o zdrowie. Obiekty hotelowe dysponują rozbudowanym zapleczem zabiegów pielęgnacyjnych i strefami SPA, w których będziemy mogli poddać się między innymi relaksującym masażom czy skorzystać z innych form odnowy biologicznej. To idealna okazja do oderwania się od codziennej bieganiny i delektowania się czasem tylko dla siebie.

Hotel Premium