Długi weekend majowy to czas, na który czekamy przez cały rok. Pierwszy weekend maja już niebawem, dlatego już teraz warto zastanowić się nad wyborem najlepszego miejsca na rozkoszowanie się pierwszymi promieniami majowego słońca. Według nas idealnym pomysłem jest majówka w górach! Dlaczego? Wszystko wyjaśnimy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Nocleg w wyjątkowym miejscu

Polskie góry są bardzo różnorodne. Jednak bez względu na to, gdzie zdecydujemy się pojechać, w każdym rejonie możemy liczyć na komfortowy nocleg. Turyści wybierający się na weekend majowy w góry  bez problemu znajdą miejsce noclegowe. Oferta noclegowa jest tu naprawdę imponująca. Osoby preferujące wygodę mogą wybierać spośród setek komfortowo urządzonych pokoi i apartamentów znajdujących się w jednym z gustownych hoteli czy pensjonatów.

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

Baza noclegowa jest tu naprawdę ogromna, dlatego bez problemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dostępne są między innymi przestronne apartamenty z kilkoma sypialniami, komfortowo urządzone pokoje dwuosobowe czy urocze drewniane domki wolnostojące. Goście marzący o luksusie mogą spędzić noc w ekskluzywnych kompleksach hotelowych z basenami, saunami i SPA. Natomiast podróżnicy, którym zależy na spędzeniu majówki na górskim szlaku mogą zatrzymać się na noc w jednym ze schronisk górskich. Przeżycia, jakie niesie ze sobą noc spędzona w schronisku, z którego okien rozciąga się widok na niebo usiane tysiącami gwiazd na długo zapadają w pamięć. Bez względu na to, gdzie postanowimy się zatrzymać, gospodarze zadbają o to, by czas spędzony w górach był naprawdę wyjątkowy.

Kojące piękno przyrody

Świeże, górskie powietrze, szumiące lasy, zapach sosnowych igieł pomieszany z cudną wonią kwiatów, śpiew ptaków wybrzmiewający od samego rana… To wszystko to sprawia, że majówka w górach to prawdziwy raj na Ziemi. Kontakt z przyrodą uspokaja, odpręża i relaksuje. Dlatego jeśli marzy ci się chwila wytchnienia od codziennej bieganiny, wyprawa w góry będzie idealnym wyborem. Naukowcy udowodnili, że kontakt z przyrodą korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Nie tylko fizyczne, lecz także psychiczne. Natura uczy wrażliwości, pomaga w ukojeniu zszarganych nerwów. Zapewnia także błogi odpoczynek dla wszystkich zmysłów. Oddychanie czystym górskim powietrzem pomaga w szybszym transporcie tlenu i substancji odżywczych. Wzmaga również produkcję endorfin, dzięki czemu poprawia się nasze samopoczucie.

Na początku maja, gdy wszystko gwałtownie budzi się do życia, przyroda jest naprawdę imponująca. Dlatego jeżeli chcemy zachwycić się pięknem górskiej natury, wybierzmy się tu właśnie w maju. Góry są idealnym miejscem na wycieczkę zarówno dla pasjonatów odpoczynku w SPA, jak i dla miłośników trekkingu czy osób chcących aktywnie spędzić czas z rodziną i dziećmi.

Hotel Premium