Atrakcje Rabki Zdrój i turystyczne walory miejscowości.

Rabka Zdrój to malownicza miejscowość, która posiada znakomitą bazę wypadowa w Beskid Wyspowy, Gorce i Pasmo Babiogórskie. Atrakcje Rabki Zdrój to między innymi stoki  do zjazdów, jak i trasy dla narciarzy biegowych, dzięki temu jest jest wymarzonym miejscem na zimowy wypoczynek dla całej rodziny. W sezonie zimowym w centrum miasta działa też lodowisko. A malownicze położenie Rabki w urokliwej kotlinie sprawia, że zimowe spacery są tu wyjątkowym doświadczeniem. More…

Nordic walking- technika chodzenia.

Nordic walking to coraz popularniejsza w naszym kraju forma rekreacji i aktywności fizycznej. Polega na maszerowaniu ze specjalnymi kijkami. Z pewnością poprawia ogólną kondycję, odciąża nasz kręgosłup, stawy i prowadzi do stopniowej utraty kalorii. Na pozór technika nordic walking wydaje się prosta. Podstawą jest tu dobra synchronizacja ruchów rąk i nóg. Początkującym może to sprawiać pewne problemy. Warto jednak podjąć trud, bo zalety nordic walkingu są ogromne.
More…

Wędrówki po górach. Jakie są zalety chodzenia po górach?

Wędrówki po górach to fantastyczna forma spędzania wolnego czasu i rekreacji na świeżym powietrzu. Tych, którzy już złapali bakcyla i pokochali góry całym sercem nie trzeba chyba przekonywać do korzyści płynących z wędrowania górskimi szlakami. Dla tych, którzy zastanawiają się, czy warto chodzić po górach, stworzyliśmy listę najważniejszych zalet takiej aktywności.
More…

Bezpieczeństwo w górach

Bezpieczeństwo w górach jest wciąż bardzo kontrowersyjnym tematem. Nie brakuje osób, które twierdzą, że na wejściu na szlaki górskie powinna obowiązywać ostra selekcja. Wyobraźmy sobie sytuację, w której na początku każdej trasy istniałyby specjalne bramki. Jedni turyści przechodzą, inni niestety odchodzą z kwitkiem. Wizja jest dosyć ponura, ale trudno się dziwić takiemu podejściu widząc i słysząc nieustannie o nieodpowiedzialnych zachowaniach niektórych „wędrowców”.
More…

Góry z dziećmi – zalety podróży w góry z dziećmi.

Wiele osób zastanawia się, czy góry z dziećmi to rzeczywiście dobry pomysł. Przecież podczas wędrówek górskich czeka na nas sporo zagrożeń. Po co narażać na nie dzieci? Powiedzmy to sobie wprost, góry są dla ludzi odpowiedzialnych, w tym również dla odpowiedzialnych rodziców, którzy doskonale wiedzą, jaki zasad przestrzegać, by ich dzieci były w górach bezpieczne. Wyprawy górskie mogą przynieść dzieciom mnóstwo korzyści.
More…

Święta w górach, spędź ten wyjątkowy czas inaczej, niż wszyscy

Obecnie Święta Bożego narodzenia wyglądają zupełnie inaczej, niż kiedyś. Zniknęła gdzieś ta magia, oczekiwanie oraz poruszenie. Smsowe życzenia często zastępują łamanie się opłatkiem. Zamiast piec ciasta, których zapach wypełnia cały dom, wolimy kupić gotowe. Choinki przypominają raczej małe dzieła sztuki, niż bożonarodzeniowe drzewka. Wszystkiego jest za dużo, ale za mało jest czasu. Czasu spędzanego wspólnie, przy stole, na rozmowach oraz grach i prawdziwym relaksie. Spróbujmy odnaleźć magię świąt. Święta w górach mogą okazać się najlepszym pomysłem. Chociaż wyjazd na święta odbiega od tradycyjnych form spędzania tego czasu, wbrew pozorom, potrafi zintegrować rodzinę i pozwala przeżyć fantastyczne, wzruszające momenty.
More…

Hotel Premium