Za każdymi sukcesami tenisistów, oprócz ich talentu i niewątpliwie bardzo ciężkiej pracy, stoją ich trenerzy. Zazwyczaj najlepszy trener tenisa to były świetny zawodnik tego sportu, który ma na swoim koncie wiele sukcesów w tej dziedzinie. Zdolności i doświadczenie, które zdobył, bez wątpienia uzupełniają praktykę i wiedzę wschodzącej gwiazdy. Opanowanie strategii gry na korcie, techniki uderzania piłki w powietrze przed zetknięciem z ziemią to kluczowe techniki szkoleniowe przyszłych zawodników.

Tenis jest sportem, który wymaga bardzo wiele pracy, doskonałej kondycji i częstych treningów. Do osiągnięcia sukcesu w tej dyscyplinie oprócz wysiłku zawodnika, bez wątpienia bardzo przyczynia się trener tenisa.

To trener wskazuje drogę rozwoju, prowadzącą zawodnika do zwycięstwa. Jego zadaniem jest przyglądnie się popełnianym błędom, ich eliminacja, przygotowanie do zawodów tenisowych i doskonalenie umiejętności prowadzonego zawodnika. Treningi tenisa ziemnego to wiele godzin ciężkiej pracy, determinacji i skupienia, z którymi zawodnicy tenisa muszą się zmierzyć. Dobry trener tenisa jest nie tylko przewodnikiem technicznym, ale i duchowym, bowiem jego zadaniem jest również przygotowanie emocjonalne zawodnika.

Grzegorz Panfil – sukcesy polskiego tenisisty

Jednym z wybitnych trenerów i zawodników tenisa jest Grzegorz Panfil – polski tenisista, medalista mistrzostw Polski i finalista Pucharu Hopmana w 2014 roku. Panfil był wieloletnim zawodnikiem Górnika Bytom. W parze z Błażejem Koniuszem w styczniu 2006 wygrał konkurencję debla juniorów w wielkoszlemowym Australian Open. Była to historyczna, pierwsza wygrana polskiej pary deblowej w juniorskim Wielkim Szlemie. Od 2005 bierze udział w zawodach seniorskich rangi Futures i ATP Challenger Tour. Zadebiutował w 2006 roku w turnieju z cyklu ATP World Tour (Orange Prokom Open). W singlu odpadł w 1. rundzie z Ramonem Sluiterem, ale w deblu, w parze z Michałem Przysiężnym, osiągnął półfinał. W 2008 po wygranych meczach kwalifikacji doszedł do ćwierćfinału challengera w Poznaniu, pokonując w 2. rundzie Martína Vassallo Argüello. Kolejny sukces osiągnął w 2014 roku, kiedy to wraz z Agnieszką Radwańską dotarł do finału Pucharu Hopmana, w którym ulegli parze francuskiej Alizé Cornet–Jo-Wilfried Tsonga 1:2. Zabrzanin ma łącznie w swoim dorobku dziewięć tytułów singlowych wywalczonych w turniejach ITF, trzecich pod względem rangi międzynarodowych imprezach tenisowych. Reprezentant Polski w Pucharze Davisa i zwycięzca Australian Open.
Od wielu lat jest również filantropem –  wspiera Fundację „Witaj w Górach”, która zajmuje się promowaniem turystyki górskiej.

Od 2017 roku reprezentował UKS Beskidy Ustroń, w którym to klubie obecnie jest trenerem.
Klub UKS Beskid Ustroń powstał w 2009 r. i od samego początku jego celem było działanie na rzecz upowszechniania kultury fizycznej poprzez działalność w zakresie sportu, wychowania fizycznego i rekreacji ruchowej.

Treningi u boku mistrza

Jako trener Grzegorz Panfil uczy tenisa od podstaw, pilnując dyscypliny i dobrych manier na tenisowej murawie. Każdy zawodnik tenisa wymaga innych treningów, w związku z czym do każdego podchodzi indywidualnie, tak aby zapewnić jak najlepszy rozwój fizyczny oraz osiągnięcie imponujących wyników sportowych. Nauka tenisa wymaga precyzji i skupienia, dlatego do perfekcji doprowadza rodzaje rozgrywania piłki oraz metody pracy nad uderzeniami. Z zawodnikami dzieli się własnymi doświadczeniami zdobytymi podczas meczów tenisowych.
Obecnie Panfil poszukuje młodych, utalentowanych zawodników, którym mógłby mentorować w procesie udoskonalania techniki gry w tenisa.
Jeśli chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z tenisem, albo udoskonalić swoje umiejętności pod okiem Grzegorza Panfila – zadzwoń 667-787-905!

Hotel Premium