Ze względu na swoje położenie i różnorodność miejscowych atrakcji, Wisłę można zaliczyć do najciekawszych turystycznie miast Polski południowej. Wisła jest ponadto jednym z najważniejszych ośrodków wypoczynkowych w Polsce. Większości z nas atrakcje Wisły kojarzą się głównie z Adamem Małyszem. Nic dziwnego – to właśnie stąd pochodzi słynny polski skoczek narciarski. Wisła jest idealnym celem wycieczek weekendowych i urlopów. Najlepiej zatrzymać się tu na dłużej, korzystając z bogatej bazy noclegowej. Co robić w Wiśle? Co takiego sprawia, że warto przyjechać do Wisły? Przedstawiamy zestawienie najciekawszych atrakcji tego urokliwego miasta.

Deptak miejski

Zwiedzając Wisłę nie sposób nie trafić na główną promenadę spacerową miasta. To idealne miejsce do relaksu po podróży oraz zjedzenia smacznego obiadu czy wieczornego spaceru tylko we dwoje. Znajdziemy tu mnóstwo uroczych kawiarni, a także restauracji i sklepów z pamiątkami. Wieczorami deptak nabiera niezwykłego klimatu dzięki romantycznemu oświetleniu. Z deptaku bardzo dobrze widać okoliczne góry porośnięte gęstym lasem, co nadaje temu miejscu jeszcze bardziej niezwykłego nastroju.

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

Aleja Gwiazd Sportu

W Wiśle znajduje się aleja upamiętniająca największych polskich sportowców. Znajdziemy ją w samym centrum miasta, przy Placu Hoffa. Spacerując po Rynku obowiązkowo odwiedźmy ten niezwykły symbol dokonań sportowych. Wśród tablic znajdziemy oczywiście między innymi tę poświęconą Adamowi Małyszowi.

Wisła w Wiśle

Tak, zgadza się, to nie błąd ani literówka. Bowiem to właśnie tutaj ma swoje źródło najdłuższa polska rzeka. Źródła Wisły znajdują się kilka kilometrów od zabudowań, jednak teren przynależy do administracyjnie do miasta. Będąc w centrum Wisły możemy wybrać się do Pomnika Źródeł Wisły, czyli rzeźby Wojciecha Łagowskiego znajdującej się w zrewitalizowanym Parku Kopczyńskiego. Jeżeli zaś pragniemy zobaczyć samo źródło, możemy  wybrać się na wycieczkę jednym z oznaczonych szlaków górskich. Trekking w tym miejscu to czysta przyjemność.

Dworzec kolejowy

Budynek dworca kolejowego w Wiśle to prawdziwa gratka dla miłośników kolei i pociągów. Warto zajrzeć tu niezależnie od tego, czy zdecydujemy się przyjechać koleją czy może innym środkiem transportu. Stacja nosi nazwę „Wisła Uzdrowisko” . Obecnie jest świeżo po remoncie, który zakończono na początku 2019 roku. Budynek zyskał nowoczesny i bardzo stylowy wygląd.

Skocznia Adama Małysza

Atrakcje Wisły to, oczywiście Adam Małysz. Będąc w tym miejscu koniecznie wybierzmy się na znajdującą się nieco dalej od centrum skoczni narciarskiej w Malince. Skocznia nosi imię Adama Małysza. Jest to bardzo nowoczesny obiekt, który znajduje się przy samej głównej drodze – nie sposób tu nie trafić.

Dom Zdrojowy

Jak każda miejscowość uzdrowiskowa, tak również Wisła posiada swój Dom Zdrojowy. Budynek został wzniesiony w latach trzydziestych XX wieku. Dom Zdrojowy znajduje się w samym centrum miasta, zaraz obok fontanny. Obecnie na parterze znajduje się przytulna restauracja. W holu budynku stoi pomnik Adama Małysza, który wykonany jest… z białej czekolady!

Rezerwat przyrody

Wisła słynie z walorów przyrodniczych. Miasto położone jest w głębi Beskidu Śląskiego, na wysokości 430 m n. p. m. Wokół miasta rozciągają się urokliwe pasma górskie. W samej Wiśle znajduje się rezerwat przyrody, w którym znajdziemy między innymi sztuczny wodospad. Wodospad najlepiej podziwiać z mostku, który wybudowano naprzeciwko. Jeśli już doszliśmy do wodospadu, warto wybrać się jeszcze dalej, oddalając się tym samym od centrum. Dojdziemy wówczas do zapory wodnej w Czarnym. To miejsce na swój sposób wyjątkowe, ponieważ spotykają się tu dwie nitki Czarnej i Białej Wisełki. Na miejscu czeka na nas także widok malowniczych oraz szerokich wód Jeziora Czerniańskiego.

Zamek Ignacego Mościckiego

Jeśli dalej zastanawiamy się co robić w Wiśle to obowiązkowo musimy zobaczyć, jak wygląda Wisła z lotu ptaka. Koniecznie wybierzmy się do zamku Ignacego Mościckiego, zwanego też Zameczkiem Prezydenta. Zamek znajduje się na górze, przygotujmy się więc na dość wymagający marsz. Jednak to, co zobaczymy na górze, naprawdę warte jest naszego wysiłku! Sprzed budynku rozciąga się bardzo ładna panorama miasta. Jeżeli chcemy, możemy także pozwiedzać również sam zamek. Jednak ze względu na spore zainteresowanie warto zarezerwować bilety z wyprzedzeniem. Co ciekawe, zamek jest obecnie letnią rezydencją Prezydenta RP.

Hotel Premium