Beskid Śląski nie cieszy się tak ogromną popularnością, jak Tatry czy Bieszczady, jednak z pewnością to idealne miejsce dla miłośników gór. Atrakcje Beskidu Śląskiego to przede wszystkim malownicze szlaki, interesujące miejscowości oraz słynne narciarskie stoki. Przedstawiamy kilka miejsc, które warto umieścić w planie swojej wycieczki w Beskid Śląski.

Wisła, czyli prawdziwa perła Beskidu Śląskiego
Nasza wycieczka po Beskidzie Śląskim powinna mieć swój początek w Wiśle. Istnieje tu mnóstwo doskonałych hoteli i kurortów, które zapewnią nam fantastyczny wypoczynek. Poza tym, nie ma lepszego punktu wypadowego w inne rejony Beskidu. Obecnie Wisła znana jest głównie ze słynnego skoczka – Adama Małysza, ale zapewniamy, że atrakcje Beskidu Śląskiego na nim się nie kończą. Skocznię w Malince, oczywiście, musimy odwiedzić. W Domu Zdrojowym w tej części Wisły zobaczymy rzeźbę Adama Małysza z białej czekolady!

Koniecznie musimy odwiedzić źródło rzeki Wisły, czyli miejsce gdzie Biała Wisełka i Czarna Wisełka dają początek królowej polskich rzek. W trakcie wycieczki możemy podziwiać przepiękne widoki rozciągające się na Jezioro Czerniańskie.
W centrum miasta czeka na nas główny deptak i piękny, dziewiętnastowieczny Zameczek Myśliwski Habsburgów. Ciekawym miejscem jest również Muzeum Beskidzkie w budynku dawnej karczmy ewangelickiej.

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

Ustroń, czyli raj dla górskich wędrowców
10 km na północ od Wisły leży Ustroń z popularną wśród turystów górą Czantorią. Na wzniesienie dostaniemy się nie tylko pieszo. Wjeżdża tu nowoczesna kolejka linowa. Na szczycie Czantorii, poza podziwianiem przepięknych krajobrazów rozciągających się wokół, możemy skorzystać z letniego toru saneczkowego.

Obowiązkowym miejscem do odwiedzenia w Ustroniu jest także Równica. Co ciekawe, na wzniesienie to dojedziemy samochodem, ale warto się przespacerować, bo widoki są fantastyczne. Na szczycie Równicy czeka wiele atrakcji, a wśród nich park linowy, tor saneczkowy, park rozrywki oraz strzelnica. U podnóża Równicy znajduje się Leśny Park Niespodzianek, gdzie spotkamy się z dzikimi zwierzętami. Można tu pogłaskać, a nawet nakarmić alpakę czy muflona. Park jest też domem dla dzików i żubrów. Miłośnicy ptaków będą z pewnością zachwyceni sokolarnią i sowiarnią.

Żywiec i Cieszyn
Żywiec i Cieszyn znajdują się, co prawda, w sporej odległości od Wisły, ale warto rozważyć podróż do tych wyjątkowych miast. W Żywcu powstało słynne Muzeum Browaru Żywiec, zlokalizowane w neorenesansowym, dobrze zachowanym budynku. Poznamy tu historię ważenia piwa i dawne oraz obecne metody jego produkcji. Do zwiedzenia mamy również dwa zamki wzniesione tutaj przez Habsburgów oraz Żywiecki Park Miniatur.

Cieszyn to niezwykle klimatyczne miasto. Najważniejszym jego punktem jest bezsprzecznie Góra Zamkowa ze słynnym zamkiem Cieszyn. Nie możemy ominąć także romańskiej Rotundy, która jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich w Polsce. Słynny most łączy polską i czeską stronę Cieszyna. Wystarczy nim przejść na drugą stronę, aby znaleźć się u naszych czeskich sąsiadów i skosztować pysznych knedlików oraz tamtejszego piwa.

Po takiej wycieczce Beskid Śląski już nigdy nie będzie nam się kojarzył jedynie z uzdrowiskami i stokami narciarskimi. Ta górska kraina stoi przed nami otworem proponując mnóstwo atrakcji. Warto przekonać się, że polskie góry to nie tylko Tatry!

Hotel Premium