Beskid Śląski jest jednym z najczęściej odwiedzanych pasm górskich w Polsce, niewątpliwie ma to związek nie tylko z wyjątkowymi walorami krajobrazowymi oraz kulturowymi tego obszaru, ale także z jego dogodnym położeniem komunikacyjnym i bogatą ofertą turystyczną. Mimo, iż obszar ten zlokalizowany jest w pobliżu większych ośrodków miejskich, takich jak Bielsko-Biała, Żywiec czy Cieszyn, stanowi doskonałe miejsce dla osób szukających spokoju oraz okazji do odpoczynku na łonie przyrody. Beskid Śląski to 

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

Pasmo Beskidu Śląskiego zaliczane jest do grupy Beskidów Zachodnich, graniczy ono z Beskidem Żywieckim na południowym wschodzie, Beskidem Małym od strony północno-wschodniej, Kotliną Żywiecką na wschodzie, Pogórzem Śląskim na północy oraz Beskidem Śląsko-Morawskim od zachodu. Obszar ten można podzielić na dwa główne pasma oddzielone od siebie doliną Wisły – pasmo Czantorii, którego najwyższy szczyt to Wielka Czantoria (995 m n.p.m.) oraz pasmo Baraniej Góry z najwyższymi szczytami – Skrzycznem, wznoszącym się na wysokość 1257 m n.p.m. oraz Baranią Górą (1220 m n.p.m.). Do ważniejszych szczytów zlokalizowanych na obszarze Beskidu Śląskiego zaliczyć należy również: Kiczory (990 m n.p.m.), Wielki Stożek (978 m n.p.m.), Wielki Soszów (995 m n.p.m.), Kotarz (974 m n.p.m.), Błatnią (917 m n.p.m.), Szyndzielnię (1026 m n.p.m.), a także Klimczok (1117 m n.p.m.).

Z uwagi na gęstą sieć szlaków pieszych przebiegających przez większość głównych szczytów górskich Beskidu Śląskiego, a także liczne schroniska górskie zlokalizowane m.in. na Błatniej, Klimczoku, Szyndzielni, Przysłopie pod Baranią Górą, Skrzycznem, Równicy, czy też Soszowie Wielkim, Beskid Śląski stanowi doskonały obszar zarówno dla osób zainteresowanych jednodniowymi wycieczkami, jak i dłuższym wędrowaniem z plecakiem. Przez Beskid Śląski przebiega najdłuższy w Polsce szlak górski – Główny Szlak Beskidzki, biorąc swój początek w Ustroniu. Krajobraz rejonu to lasy świerkowe oraz rozległe polany i hale stwarzające doskonałą okazję do obserwacji Masywu Babiej Góry, a przy dobrych warunkach pogodowych odległych Tatr. Beskid Śląski to wyciągi narciarskie (m.in. na Polanę Stokłosicę, Stożek, Skrzyczne) oraz kolej gondolowa na Szyndzielnię, ale także trasy przeznaczone dla pasjonatów narciarstwa biegowego.

Rejon Beskidu Śląskiego charakteryzuje się bogatą kulturą oraz folklorem, widocznym szczególnie w okolicach Beskidzkiej Trójwsi, w której skład wchodzą: Istebna, Koniaków oraz Jaworzynka. Obszar ten szczególnie spodoba się osobom szukającym spokoju z dala od tłumów turystów, zainteresowanym lokalnym rękodziełem, regionalną kuchnią, unikalną drewnianą architekturą oraz muzyką regionu, związaną zarówno z góralami śląskimi oraz żywieckimi tworzącymi mozaikę kulturową czyniącą ten obszar szczególnie wyjątkowym. To także rejon licznych miejscowości wypoczynkowych i uzdrowiskowych, takich jak Ustroń, Brenna, Szczyrk, czy też Wisła, to miejsce nie tylko dla wytrwałych piechurów, ale także dla osób szukających odpoczynku w ośrodkach SPA oraz Wellness.

Beskid Śląski to doskonała propozycja zarówno na weekend, jak i wakacje oraz ferie zimowe, dla tych, którzy szukają aktywnego wypoczynku wśród górskich krajobrazów, ale także osób chcących poznać historię oraz kulturę tej części Polski.

Hotel Premium