Wisła, położona w głębi Beskidu Śląskiego, oprócz walorów wypoczynkowych, ma również doskonałe warunki do uprawiania turystyki aktywnej. O każdej porze roku można znaleźć tu ciekawe aktywności, które zaspokoją potrzeby na aktywny wypoczynek nawet najbardziej wymagających turystów.

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

Położenie Wisły umożliwiło wyznaczenie wielu szlaków turystycznych, zarówno spacerowych – doskonałych na pierwsze wycieczki górskie, jak i bardziej wymagających tras dla wprawionych w górskich wędrówkach. Ponad 150 km wyznaczonych szlaków zapewni wspaniałe doznania zarówno wiosną, latem i jesienią, jak i zimą z wykorzystaniem rakiet śnieżnych. Zimą jednak największą atrakcją Wisły są liczne stoki narciarskie, które również różnią się trudnością. Znajdziemy tu 7 większych ośrodków narciarskich i szereg mniejszych, które razem oferują prawie 30 wyciągów narciarskich (w tym 7 krzesełkowych) i ponad 20 km tras zjazdowych. Wisła to również atrakcyjne miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego z licznymi trasami – Wisła Jawornik, Dziechcinka, Stecówka, Kubalonka, Istebna. Natomiast dla wielbicieli mocnych wrażeń organizowane są przejażdżki skuterami śnieżnymi po wyznaczonych torach bądź w terenie. A jeśli chcesz poczuć się jak prawdziwy polarnik możesz uczestniczyć w przejażdżce psim zaprzęgiem. Rodzinnie wspaniale jest uczestniczyć w kuligu albo pokibicować skoczom narciarskim, bo przecież Wisła to stolica skoczków.

Bez śniegu Wisła również dostarcza niezapomnianych wrażeń. Piesze szlaki górskie to tylko niewielki wycinek tego co można tutaj znaleźć i przemierzyć je np. z przewodnikiem nordic walking. Ponadto w Wiśle działają dwie stadniny, które oferują zarówno przejażdżki po wybiegu, jak i bardziej zaawansowane konne wędrówki górskie. Dla chcących powalczyć z grawitacją i swoimi ograniczeniami przygotowano trasy downhillowe (jedna z najciekawszych znajduje się na Stożku). Dla miłośników nieco spokojniejszej turystyki rowerowej przygotowane są zaś szlaki rowerowe, które stanowią część europejskich długodystansowych szlaków Greenways oraz Trasy Euroregionalnej nr 24. Natomiast dla zmotoryzowanych utworzono park off-road, a w samej Wiśle istnieje kilka firm zajmujących się organizacją wyjazdów samochodami terenowymi lub quadami – wystarczą trzeźwość i prawo jazdy kat. B. Równie wysoki poziom adrenaliny można uzyskać przechodząc najtrudniejsze trasy w parkach linowych Przygoda i BC Cross, a dla mniej wprawnych bądź najmłodszych turystów czekają prostsze trasy czy place zabaw z linami i wspinaczką. Swoich sił można również spróbować podczas wypraw ze wspinaczką skałkową. Po takim wysiłku najlepiej będzie zrelaksować się i ochłodzić w tutejszych basenach i parku wodnym Tropikana, który prócz atrakcji wodnych oferuje m.in. grotę solną, jaskinię śnieżno-lodową czy tężnie solankowe. Wisła to również rewelacyjna infrastruktura sportowa z kortami tenisowymi, boiskami do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki czy siłowniami. Z przyjaciółmi rozerwać się można w czasie zabawy w paintball, potoczyć wspólnie kule bilardowe do łuz lub rozbić komplet kręgli.

Wisła to także wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek rodzinny. Wycieczki górskie, a zimą narciarstwo, baseny i sale zabaw dla dzieci to tylko przykłady atrakcji przygotowanych specjalnie dla rodzin z dziećmi. Świetnym pomysłem jest zwiedzenie Wisły kolejkami turystycznymi – Martusia i Wiślańska, a zimą wybranie się na wspólny kulig. Ponadto w Wiśle organizowane są przedszkola narciarskie, które są niezwykłą atrakcją dla dzieci, gdzie podczas zabawy ze śniegiem uczą się jeździć na nartach. Zaś dla rodziców to chwila wytchnienia, którą można spożytkować na odpoczynku albo szaleństwie na stoku. Odpowiednio przygotowani instruktorzy zapewnią nie tylko niezapomniane wspomnienia, ale także bezpieczeństwo najmłodszych. W każdym ośrodku narciarskim w Wiśle działa przedszkole narciarskie lub szkółka narciarska, która oferuje indywidualne lekcje dla najmłodszych.

Jak widać każdy znajdzie tu coś dla siebie na aktywny wypoczynek w pojedynkę, rodzinnie lub ze znajomymi. Atrakcji w Wiśle z pewnością nie zabraknie nawet w czasie niepogody.

Hotel Premium