Beskid Śląski cieszy się coraz większą popularnością. Klub Zdobywców Koron Górskich, nieformalna organizacja zrzeszająca amatorów górskich wędrówek stworzył listę szczytów w Beskidzie Śląskim, które z różnych względów warte są zdobycia. Tak powstała Korona Beskidu Śląskiego. Na liście znajdują się szczyty spełniające kilka podstawowych warunków. Po pierwsze muszą znajdować się na szlaku lub w jego pobliżu. Drugim warunkiem jest ich wysokość. Powinny być również ciekawe i atrakcyjne. Dzięki takiemu podejściu do tematu zdobywanie korony i okazuje się nie lada wyzwaniem, dostarcza mnóstwa emocji i pozwala poznać najbardziej malownicze rejony danego pasma górskiego.

Kto może zdobyć Koronę Beskidu Śląskiego?
Zdobywanie koron górskich stworzonych przez KZKG RP nie jest przywilejem wszystkich turystów. Aby myśleć o zdobyciu danej korony trzeba należeć do klubu. Konieczne jest, zatem wypełnienie odpowiedniego wniosku i karty zgłoszeniowej. Zdobycie wszystkich szczytów z listy jest przez klub honorowane specjalnymi odznakami. Oczywiście, zanim dostaniemy odznakę przejdziemy proces weryfikacji. Odbywa się ona na podstawie pieczątek, zdjęć i innej dokumentacji. Potem możemy się już cieszyć tytułem zdobywcy Korony Beskidu Śląskiego, a jest to spory wyczyn, bo na liście znajduje się aż 30 szczytów, w tym najwyższe Skrzyczne, Barania Góra, Małe Skrzyczne, Kopa Skrzyczeńska oraz Malinowska Skała.

Noclegi
Beskid Śląski posiada bardzo bogatą ofertę turystyczną. Warto skorzystać z najtańszych opcji, czyli możliwości nocowania w schroniskach i niedrogich pensjonatach oraz gospodarstwach agroturystycznych. Oczywiście, bardziej ambitni wybierają samotne biwaki, ale powiedzmy to sobie szczerze, pogoda w górach bywa zdradliwa i nawet letnią porą noce są naprawdę chłodnie. Nie warto, więc zgrywać bohatera.

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

Chata Wuja Toma to schronisko zlokalizowane na Przełęczy Karkoszczonka. Ponieważ ma prywatnych właścicieli, widać spore inwestycje, które zostały tu poczynione. Obiekt wcale nie przypomina tradycyjnego górskiego schroniska, raczej karczmę. Warunki są tutaj naprawdę doskonałe. Jest ciepło, przytulnie i klimatycznie, a do tego, można dobrze zjeść.

Hotel Wisła Premium*** w Wiśle to idealny przykład tego, że za przyzwoitą ceną można znaleźć obiekty noclegowe o wysokim standardzie. Pokoje wyposażone są w oddzielne łazienki, do dyspozycji gości pozostaje świetna restauracja, mamy dostęp do Wi-Fi, jest tutaj miejsce na przechowanie rowerów oraz wszelkie udogodnienia dla najmłodszych turystów. Co prawda, od centrum Wisły dzieli nas 20 minut spacerem, ale przecież zdobywając Koronę Beskidu Śląskiego jesteśmy przyzwyczajeni do wędrowania. W zamian otrzymujemy zieloną, spokojną i cichą okolicę z licznymi szlakami turystycznymi.

Do innych wartych odwiedzenia obiektów należą: Schronisko na Stożku oraz Schronisko pod Skrzycznem. Koszty zdobywania Korony Beskidu Śląskiego zależą głównie od tego, jakie noclegi wybierzemy. Warto, więc zastanowić się przed podjęciem decyzji.

Hotel Premium