Obecnie Święta Bożego narodzenia wyglądają zupełnie inaczej, niż kiedyś. Zniknęła gdzieś ta magia, oczekiwanie oraz poruszenie. Smsowe życzenia często zastępują łamanie się opłatkiem. Zamiast piec ciasta, których zapach wypełnia cały dom, wolimy kupić gotowe. Choinki przypominają raczej małe dzieła sztuki, niż bożonarodzeniowe drzewka. Wszystkiego jest za dużo, ale za mało jest czasu. Czasu spędzanego wspólnie, przy stole, na rozmowach oraz grach i prawdziwym relaksie. Spróbujmy odnaleźć magię świąt. Święta w górach mogą okazać się najlepszym pomysłem. Chociaż wyjazd na święta odbiega od tradycyjnych form spędzania tego czasu, wbrew pozorom, potrafi zintegrować rodzinę i pozwala przeżyć fantastyczne, wzruszające momenty.

Święta w górach w gronie rodzinnym
Na rodzinne święta w górach możemy zaprosić zarówno bliższą, jak również dalszą rodzinę. Trzeba jednak o tym pomyśleć na długo przed świętami. Im bliżej okresu świątecznego, tym większy problem będziemy mieli ze znalezieniem wolnych obiektów noclegowych. Wynajmując duży apartament typu studio nie będziemy narzekać na brak miejsca. Takie apartamenty posiadają z reguły oddzielne sypialnie i salon oraz dobrze wyposażony aneks kuchenny. Doskonale nadają się na rodzinną wigilię, także w większym gronie.

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

Spróbujmy przez chwilę wyobrazić sobie takie święta. Nie musimy szorować okien i froterować podłogi oraz odkurzać domowych zakamarków. Omijają nas zakupy, a co za tym idzie, metrowe kolejki. W mieście zostawiamy hałas i tłumy oraz smog. Mamy szansę na święta z pięknym i białym śniegiem w cudownej góralskiej atmosferze. Góralskie obiekty noclegowe są niezwykle klimatyczne, a wokół nich roztaczają się przepiękne widoki. Urządzone tak, aby sprostać najwyższym wymaganiom gości, gwarantują nam przyjemny wypoczynek. Szanse na relaks są ogromne, bo wszystkie troski oraz stresy zostają w mieście.

Nie musimy skupiać się na całej otoczce organizacyjnej świąt. Pozostaje nam najprzyjemniejsza część świętowania. Rozmowy oraz wspólne kolędowanie, rodzinne spacery, a także pakowanie prezentów. Przede wszystkim, zaś Wigilia.

Wigilia w hotelu lub pensjonacie
Przeciwnicy tej formy spędzania świąt stwierdzą zapewne, że Wigilia w hotelu czy pensjonacie pozbawiona jest klimatu. Zastanówmy się jednak, co tworzy ten magiczny klimat. Czy przypadkiem nie ludzie, którzy się kochają i chcą być razem? Magiczny klimat świąt można stworzyć wszędzie. W trakcie pobytu w górach nie musimy martwić się przygotowywaniem wigilii. Kolacje zaserwuje nam hotelowa restauracja i możemy być pewni, że potrawy będą smaczne i nawiążą do najważniejszych polskich tradycji. Wiele obiektów w górach posiada tzw. sale kominkowe, które doskonale sprawdzają się, jako miejsce wspólnego świętowania. Zmieści się w nich naprawdę spora grupa osób. Przy kominku można wypić kawę, zjeść pysznego aromatycznego piernika i cieszyć się widokiem pięknie ubranej choinki. Tradycjonaliści udadzą się zapewne na Pasterkę, która w górach ma niepowtarzalny klimat i porusza serca.

A po Wigilii białe szaleństwo
W trakcie świąt spędzanych w domu zasiadamy zazwyczaj za stołem czy na kanapie. Trwają zawody, kto zje największą ilość świątecznego ciasta. Tymczasem, w górach możemy spędzić ten czas na sportowo. Stoki narciarskie otwarte są dla amatorów aktywnego wypoczynku. Nie brakuje wypożyczalni sprzętu oraz doświadczonych instruktorów. Wspólna zabawa na nartach na świeżym powietrzu może być frajdą dla całej rodziny, szczególnie zaś dla jej najmłodszych członków.

Hotel Premium