Rabka Zdrój to malownicza miejscowość, która posiada znakomitą bazę wypadowa w Beskid Wyspowy, Gorce i Pasmo Babiogórskie. Atrakcje Rabki Zdrój to między innymi stoki  do zjazdów, jak i trasy dla narciarzy biegowych, dzięki temu jest jest wymarzonym miejscem na zimowy wypoczynek dla całej rodziny. W sezonie zimowym w centrum miasta działa też lodowisko. A malownicze położenie Rabki w urokliwej kotlinie sprawia, że zimowe spacery są tu wyjątkowym doświadczeniem.

Liczne walory turystyczne i Atrakcje Rabki Zdrój

Główną atrakcją Rabki Zdrój jest przede wszystkim uzdrowisko, wykorzystujące wody lecznicze oraz unikalny klimat tego regionu do leczenia chorób układu oddechowego przede wszystkim u dzieci. Jedno z czterech sanatoriów jest jednak dla dorosłych. Miejscowość ta ma też liczne walory turystyczne.

W pobliskim Gorczańskim Parku Narodowym  są ścieżki edukacyjne, które pozwalają poznać walory tego regionu. Wśród szlaków górskich na szczególną uwagę zasługują te prowadzące na Maciejową, Stare Wierchy czy Turbacz, a także na Luboń. Choć nie wszystkie odcinki dostępne są zimą, Rabka także w tym sezonie pozwala na korzystanie z uroków górskich wędrówek. Oprócz szlaków pieszych znajdziemy tu też szlaki narciarskie oraz ścieżki przeznaczone dla osób uprawiających nordic walking. Jest też dużo miejsc idealnych do jazdy konnej. Dzięki temu możliwości aktywnego zimowego wypoczynku są w Rabce niemal nieograniczone. Będąc w Rabce, warto też zajrzeć do Muzeum im. Władysława Orkana.

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

Baza noclegowa
Rabka Zdrój jako miejscowość turystyczna dysponuje rozbudowaną bazą obiektów noclegowych. Poza hotelami znajdziemy tu też kameralne pensjonaty i pokoje gościnne. Zróżnicowana oferta obiektów noclegowych sprawia, że każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.

Miasto Dzieci Świata
W 1996 roku Rabka została uhonorowana tym tytułem na wniosek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Miejscowa szkoła podstawowa ma utworzone  Muzeum Orderu Uśmiechu, które zostało później przeniesione na teren parku rozrywki „Rabkoland”, gdzie znajduje się do dziś. W tym samym miejscu znajdziemy też Muzeum Rekordów i Osobliwości.

Hotel Premium