Jest wiele lokalizacji, jak tradycyjny wybór między górami i morzem; także wiele form noclegu, od hotelu, pensjonatu, kwater prywatnych, B&B, czy schroniska. Wybierając hotel w górach w istocie odpowiedzieliśmy sobie już na wiele pytań związanych z naszym pobytem, jego charakterem, celami i warunkami. Jest jednak kilka spraw związanych z wyborem samego hotelu.

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

Wybierając miejscowość należy sprawdzić komunikację i dostępność infrastruktury, które mogą sprawić nam nieprzewidziane problemy podczas pobytu – a tego przecież chcemy uniknąć. Począwszy od sposobu dotarcia na miejsce – jeśli jedziemy własnym samochodem warto pamiętać o tradycyjnych korkach, które tworzą się w stałych miejscach przy każdej okazji przyciągającej rzesze turystów w góry. Skoki narciarskie, sylwester, święta, ferie, weekendy – wtedy szczególnie możemy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu samochodów, który nieuchronnie prowadzi do korków. W warunkach polskich nie zawsze mamy do dyspozycji trasę alternatywną, lub jej przepustowość jest i tak niewystarczająca (jak droga przez Chochołów do Kościeliska). Warto rozważyć zmianę miejscowości, do której się wybieramy, jeśli wiemy, jak wiele stresu i czasu będzie nas kosztować dostanie się na miejsce i z powrotem. Nie trzeba pełznąć zakopianką przez Poronin do samego Zakopanego; można zatrzymać się w Rabce, lub skierować się na Beskid Śląski do Wisły.

Jednocześnie powinniśmy zbadać, jak dotrzeć do zaplanowanych przez nas atrakcji. Hotele zazwyczaj charakteryzują się dobrą lokalizacją, jednak warto sprawdzić, jak daleko jest do początku szlaków, lub stoków narciarskich i jak można tam dotrzeć. Poruszanie się po miejscowościach turystycznych własnym samochodem bywa mało komfortowe i drogie, głownie ze względu na opłaty parkingowe (które są niemiłosiernie wysokie) i niewielką ilość miejsc postojowych. Najczęściej deptaki są też rejonami wyłączonymi z ruchu samochodowego, co dodatkowo komplikuje sytuację. Komfortowa lokalizacja to klucz do optymalnego wykorzystania pobytu, bez marnowania czasu na dojazdy.

Podstawową cechą hotelu jest zapewniony komfort, odpowiedni poziom wyposażenia i obsługi – także zachowanie czystości. Warto pomyśleć, jak chcemy spędzić pobyt i odszukać hotel odpowiadający naszym oczekiwaniom. Powinniśmy przemyśleć, czy będziemy wcześnie rano wychodzić w góry i wracać późną nocą, bo jeśli tak, to możemy nie móc skorzystać z oferty kuchni hotelowej – warto sprawdzić godziny wydawania śniadań. Jeśli chcemy spędzać czas na niespiesznych spacerach z dziećmi na świeżym powietrzu, może nie warto zamawiać obiadów, a lepsze będą obiadokolacje, lub obiad na mieście, a w hotelu spokojna kolacja przygotowująca dzieci do spania, tak, aby opiekunowie mieli też trochę czasu dla siebie i na odpoczynek. Dzieci to w ogóle osobny temat planowania pobytu. Możliwość wstawienia łóżeczka dziecięcego i dopłaty za pobyt dzieci, mogą znacznie zmienić ostateczny koszt pobytu i zdeterminować wybór ośrodka wypoczynkowego. Jednocześnie w zwykłych pokojach może być po prostu za mało miejsca dla rodziny. Pokoje premium najczęściej dysponują większą przestrzenią, dlatego warto rozważyć dopłatę do większego pokoju, zwłaszcza, że dopłaty tego typu najczęściej nie są duże, a wydatnie wpływają na komfort pobytu rodziny. Rodzinny wyjazd to tylko jedna z okazji, przy których chcemy więcej czasu spędzić w pokoju hotelowym.

Zaręczyny, podróż poślubna, czy romantyczny weekend, to kolejne momenty, kiedy warto pomyśleć o wybraniu pokoju z segmentu premium (powinien mieć on więcej przestrzeni, ale może różnić się także wyposażeniem – np. wanną, stołem; czy widokiem lub balkonem).

Restauracja, Bar i SPA to te elementy, których dostępność wato sprawdzić i zweryfikować, jaki mamy do nich dostęp w ramach pobytu. Bo co nam po basenie, za który musimy suto dopłacać? Albo po barze czynnym do 22:00? Im lepiej określimy swoje oczekiwania, tym skuteczniej znajdziemy obiekt, który je zaspokoi. Zawsze na koniec niezastąpiony jest telefon i rozmowa potwierdzająca informacje ze strony internetowej. Może się okazać, że wcale nie potrzebujemy dodatkowo płatnego łóżka, bo kanapa się rozkłada; albo że na nowożeńców będzie czekać specjalne powitanie od hotelu.

Hotel Premium