Rabka-Zdrój to nie tylko atrakcje w sezonie letnim, to także szeroki wachlarz możliwości wypoczynku zimą, zarówno na świeżym powietrzu, ale również podczas niesprzyjającej pogody – np. zwiedzając muzea, aktywnie bądź spokojnie. Zima w Rabce oferuje całą gamę atrakcji, więc bez obaw każdy znajdzie tu coś dla siebie – młodzi studenci szukający wrażeń, rodziny z dziećmi, czy też osoby starsze.

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

Podczas pogodnych dni pasjonaci aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z licznych szlaków narciarstwa biegowego. W samej Rabce oraz okolicach wyznaczone zostało 7 tego typu szlaków, są to trasy o zróżnicowanej długości oraz stopniu trudności. Najłatwiejsza z nich zlokalizowana jest na terenie Parku Zdrojowego, natomiast pozostałe prowadzą na okoliczne szczyty m.in. Krzywoń (znaki czarne prowadzące z Parku Zdrojowego), Maciejową (szlak zielony z Plaskówki), Stare Wierchy (trasa czerwona z Parku Zdrojowego oraz niebieska rozpoczynająca się w Obidowej), a także na Luboń Wielki (szlak koloru zielonego wychodzący ze Śmietanowej).

Zima to także doskonały czas na wycieczki piesze, na terenie Beskidu Wyspowego oraz Gorców wszystkie szlaki górskie pozostają otwarte, dlatego zachowując podstawowe zasady bezpieczeństwa wędrowanie szlakami nie powinno przysporzyć nam trudności, zwłaszcza, że na okolicznych szczytach często znajdują się schroniska. Przy sprzyjającej ilości świeżego śniegu warto wybrać się na spacer na rakietach śnieżnych, które bez problemu możemy wypożyczyć w mieście.

Na osoby, które niekoniecznie chcą marznąć spędzając czas na zewnątrz, czekają liczne muzea oraz galerie. Szczególnie warte polecenia jest odwiedzenie Muzeum Górali i Zbójników, gdzie znajdziemy ekspozycję dotyczącą kultury oraz tradycji lokalnej społeczności górali, muzeum proponuje nam interaktywną wycieczkę po góralskiej chacie leżącej nad malowniczym brzegiem Raby. W muzeum znajdziemy również atrakcje przeznaczone specjalnie dla najmłodszych, którzy zwiedzając, mają okazję poznać sposoby radzenia sobie z góralską codziennością, a także wejść w świat zbójników, odkrywając skarby i zdobywając odznakę Tropiciela Zbójników. Wspominając o najmłodszych nie można oczywiście zapomnieć o słynnym Rabkolandzie, czyli Rodzinnym Parku Rozrywki. Jest to jedyny tego typu obiekt w Małopolsce, gdzie znajdziemy m.in. różnego rodzaju karuzele oraz obiekty takie jak: Kredkowy Las, Szuwary Niedźwiedzia, Wioskę Wikingów, czy Dom Śmiechu.

Na terenie Rabkolandu znajduje się również Muzeum Orderu Uśmiechu, czyli jedynego odznaczenia przyznawanego dorosłym przez dzieci oraz Muzeum Rekordów i Osobliwości, w którym znajduje się m.in. najmniejszy rower świata, najmniejsze plecaki świata, największa bombka choinkowa, czy też filiżanka, w której pomieścić mogą się 26 tys. szklanek herbaty. Osoby zainteresowane folklorem regionu powinny koniecznie odwiedzić co najmniej jedną z lokalnych galerii sztuki, szczególnie warta polecenia jest Galeria Pod Lilianną, gdzie zobaczyć można różnorodne wyroby rękodzieła (drewniane rzeźby, wyroby ceramiczne i garncarskie, hafty, przedmioty wykonane z bibuły, czy też obrazy malowane na szkle), dużym atutem tego miejsca jest możliwość uczestnictwa w specjalnie przygotowanych warsztatach.
Warto pamiętać, iż wiele atrakcji kojarzących się wyłącznie z latem, jest nadal dostępnych dla nas w czasie zimy. Zima w Rabce to: trasy biegowe, trasy nordic walking, czy też kryte baseny czekają na osoby spragnione aktywnego wypoczynku.

Hotel Premium