Wędrówki po górach to fantastyczna forma spędzania wolnego czasu i rekreacji na świeżym powietrzu. Tych, którzy już złapali bakcyla i pokochali góry całym sercem nie trzeba chyba przekonywać do korzyści płynących z wędrowania górskimi szlakami. Dla tych, którzy zastanawiają się, czy warto chodzić po górach, stworzyliśmy listę najważniejszych zalet takiej aktywności.

Walka ze sobą samym
Wędrówki po górach bardzo często oznaczają pokonywanie własnych słabości i ograniczeń. Są swego rodzaju próbą charakteru. Podejmowanie coraz trudniejszych wyzwań i zmierzanie się z coraz większymi przeszkodami wykształca w nas wolę walki. Nie szkodzi, że pot spływa z czoła, bolą wszystkie mięśnie, a wiatr niemiłosiernie smaga naszą twarz. Determinacja, by zdobyć szczyt jest ogromna.

Korzyści zdrowotne
Chodzenie po górach zdecydowanie poprawia naszą kondycję. Sprawia, ze mięśnie stają się mocniejsze. Nasz organizm jest lepiej dotleniony. Układ oddechowy, krwionośny i nerwowy zaczyna sprawniej pracować. Wędrówki górskie to doskonała opcja dla osób cierpiących na nieustannie powracające choroby górnych dróg oddechowych. Takie spacery poprawiają także naszą kondycję psychiczną. Pozwalają, bowiem w cudowny sposób zrelaksować się.

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

Obcowanie z przyrodą
W czasie wędrówek mamy okazje zetknięcia się z dziką przyrodą, z nieskażonymi cywilizacją krajobrazami. Niejeden turysta spotyka na szlaku charakterystyczne dla gór zwierzęta czy ciekawe okazy roślin. Takie wędrówki, zwłaszcza w przypadku dzieci, mają charakter edukacyjny. Prawdziwą magię gór możemy poczuć na zdobytych szczytach, skąd rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki.

Szansa na wyciszenie się
Któż z nas nie potrzebuje chwili wytchnienia i prawdziwego relaksu. Zewsząd otacza nas mnóstwo przeróżnych bodźców, a współczesny świat zalewa nas milionami dźwięków i obrazów. Torpeduje nowoczesnymi również wynalazkami. Od czasu do czasu potrzebujemy przerwy od cywilizacji. Musimy wówczas pamiętać, że wędrówki, zwłaszcza w górach wysokich wymagają ogromnego skupienia. Dzięki temu możemy zapomnieć o codziennych obowiązkach oraz stresie.

Piękna opalenizna
Nie potrzebujemy solarium, by naszą skórę pokryła piękna opalenizna. W górach słońce opala przecież najmocniej, kto wie czy nie mocniej, niż nad wodą. Konieczne jest rzecz jasna korzystanie z kremów z filtrem oraz ochrona głowy, jednak każdy, kto lubi naturalną opaleniznę z pewnością doceni wędrowanie po górach.

Doskonały sposób na integrację
W góry zawsze można wybrać się również większą grupą osób. To fantastyczny sposób na integrację paczki znajomych czy przyjaciół. Wspólne przygody pozostawiają wspaniałe wspomnienia, a wędrowanie górskimi szlakami umożliwia także długie oraz szczere rozmowy. Na wypad w góry można zabrać również rodzinę. Nic tak nie zbliża dzieci i rodziców jak razem spędzony czas. Dzieciaki obserwując swoich rodziców uczą się wypoczywania na łonie natury oraz wyrabiają w sobie zamiłowanie do aktywności.

Spalanie kalorii
Wędrowanie po górach wpływa bardzo korzystnie na naszą sylwetkę, dlatego w trakcie wyprawy jesteśmy w stanie spalić naprawdę sporo kalorii. Mówi się nawet o 400 kaloriach spalanych na godzinę. Zaczynają pracować mięśnie, o istnieniu, których nie mieliśmy nawet pojęcia. Oczywiście, wiele zależy od naszej wagi oraz stopnia trudności wybranego szlaku.

Hotel Premium