Z czym kojarzy się Wisła przeciętnemu Kowalskiemu? Z Adamem Małyszem oraz skokami narciarskimi. Jednak miejscowość ta jest bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym. Znajduje się tutaj aż 150 kilometrów szlaków turystycznych, a także 11 ciekawych obiektów sakralnych i mnóstwo atrakcji, z których skorzystamy praktycznie o każdej porze roku. Podpowiadamy, więc, co warto zobaczyć, jak się przygotować na zwiedzanie Wisły i czego doświadczyć w mieście Adama Małysza.

Skocznia narciarska w Wiśle
Skocznia narciarska im. Adama Małysza jest w Wiśle najpopularniejsza, ale nie jedyna. Proponujemy od niej zacząć zwiedzanie Wisły. W Centrum miasta znajduje się cały kompleks skoczni, a wśród nich ta, na której najsłynniejszy skoczek Wisły stawiał swoje pierwsze kroki. Dojdziemy tu spacerkiem z głównej ulicy Wisły. Dzisiaj można przekonać się, jak bardzo Adam Małysz spopularyzował skoki narciarskie. Na skoczniach nie brakuje trenujących z zapałem chłopców, ale również i dziewczynek.

Spacer po centrum Wisły
Centrum Wisły jest idealnym miejscem do spacerów. Należy do niego przede wszystkim Plac Bogumiła Hoffa oraz część ul. 1 maja. Miłośnicy oscypków mogą zaopatrzyć się tutaj w świeże sery, a miejskie targowisko oferuje również inne lokalne specjały. Jedną z głównych atrakcji Wisły jest amfiteatr im. Stanisława Hadyny, na którego środku umieszczono pomnik patrona. Amfiteatr znajduje się w bardzo atrakcyjnym miejscu, bo tuż obok głównego deptaku wzdłuż Wisły. Spacerując po chodniku placu Bogumiła Hoffa warto patrzeć uważnie pod nogi. Natkniemy się tu na około 10 tablic wykonanych z brązu, poświęconych wybitnym sportowcom związanym z Wisłą. To zaczątek Alei Gwiazd Sportu, która ma się sukcesywnie rozrastać. Nie mogło tu oczywiście zabraknąć tablicy Adama Małysza.

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

Obiekty sakralne
Kolejną atrakcją Wisły, są Kościoły- jest ich tu aż 11. To dosyć imponująca liczba, jak na niewielkie miasteczko. Największe są świątynie katolickie i ewangelicko-augsburskie. Na szczególną uwagę zasługuje kościół ewangelicko-augsburski Apostołów Piotra i Pawła. Rzuca się w oczy już z daleka. Co ciekawe, w większości z tych kościołów msze święte odprawiane są wyłącznie w sezonie turystycznym.

Pomnik misia w Wiśle
Spacerując po Wiśle trudno go przeoczyć, ponieważ jest naprawdę wyjątkowy. Każdy turysta pragnie zrobić sobie zdjęcie ze słynnym misiem. Pomnik znajduje się w Parku Zdrojowym i przedstawia niedźwiadka, który usiłuje zachować równowagę idąc po kamiennej kuli. Misia z Wisły uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli.

Gdzie przenocować w Wiśle?
Oferta miejsc noclegowych w Wiśle jest bardzo szeroka. Właściciele obiektów skrzętnie wykorzystali szansę, jaką była ogromna promocja miasta przez osobę Adama Małysza. Wybierając miejsce na nocleg będziemy mieli raczej problem ze zdecydowaniem się na konkretny hotel lub pensjonat, niż brakiem miejsc. Wybierając się do Wisły w czasie trwania zawodów w skokach narciarskich trzeba jednak liczyć się z koniecznością wcześniejszego rezerwowania noclegów.

Największym zainteresowaniem cieszą się hotele o standardzie 3*. Zapewniają duże i komfortowe pokoje, a także atrakcje dodatkowe jak strefa wellness, bilard oraz możliwość wypożyczenia rowerów. A to wszystko w rozsądnej cenie, często niższej niż oferty pensjonatów.

Hotel Premium