Miasta stają się coraz bardziej ciasne i głośne. Liczba aut poruszających się po ulicach przeraża. Na myśl o wzięciu głębszego oddechu często mamy ciarki na plecach. Wszechobecny smog psuje radość przebywania na powietrzu, bo ciężko je już nazwać „świeżym powietrzem”. W górach możemy cieszyć się fantastycznym powietrzem, szczególnie z dala od większych miejscowości. Ferie zimowe w górach – tutaj można przekonać się, co znaczy oddychać pełną piersią.

Góry są okazją do aktywności fizycznej.
Możemy wyruszyć na jeden z górskich szlaków, w trakcie wyprawy podziwiając wspaniałą górską scenerię. Możemy pojeździć na nartach lub snowboardzie na doskonale przygotowanych, w sezonie zimowym, trasach. Właściciele hoteli i pensjonatów przygotowują w tym czasie mnóstwo dodatkowych atrakcji, mających przyciągnąć turystów. Jeśli nie chcemy spędzić ferii siedząc na kanapie przed telewizorem lub wpatrując się w ekran komputera, góry to idealna opcja.

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

Najstarsze schronisko w Beskidzie Śląskim
W Beskidzie Śląskim jest mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia. Jednym z nich jest z pewnością Stożek, czyli najstarsze schronisko na tym obszarze, którego budynek powstał na początku lat dwudziestych XX wieku. Od lat sześćdziesiątych wygląda praktycznie cały czas tak samo. Schronisko oferuje fantastyczne widoki na masyw Baraniej Góry oraz najwyższy szczyt w tym rejonie – Skrzyczne. Możemy podziwiać także malowniczy Beskid Śląsko-Morawski. Trzeba mieć odrobinę szczęścia, by przy dobrej pogodzie dostrzec nawet Tatry. Nad Stożkiem codziennie odbywają się niesamowite spektakle – wschody i zachody słońca. Nie brakuje tutaj miłośników fotografii, którzy w kadrach próbują uchwycić spektakularne widoki. Do schroniska bardzo łatwo dojdziemy, zarówno od strony polskiej, jak i słowackiej. W ferie zimowe w górach, nie brakuje tutaj turystów.

Jak dotrzeć na Stożek?
Dróg prowadzących na Stożek jest wiele, podobnie, jak sposobów dotarcia do schroniska. Istnieją tu zarówno trasy piesze, gwarantujące spokojne spacery, jak i ekstremalne szlaki rowerowe. Rowerzyści bardzo chętnie dojeżdżają na Stożek na dwóch kółkach. Trasy są bardzo wymagające, pełne stromych podjazdów, ale przecież o to chodzi w kolarstwie górskim. W przypadku zjazdów trzeba liczyć się z wystającymi korzeniami oraz kamieniami rozsianymi na trasie. Dzięki temu przejażdżka jest ciekawsza, ale to nie lada wyzwanie nawet dla zaawansowanych uphillowców. Stożek jest miejscem organizacji różnego rodzaju mistrzostw, które przyciągają fanów kolarstwa z całego kraju. Na ich starcie spotkać można zawodników z całej Europy.
Stożek to także ogromna atrakcja dla fanów narciarstwa.

Hotel Premium