Jednym z najpiękniejszych rejonów geograficznych są góry. Polskie góry od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem turystów z całego kraju i świata. Niektórzy przemierzają setki i tysiące kilometrów, by móc zakosztować niezwykłego piękna tych malowniczych okolic. Jeśli jeszcze się wahasz, czy warto przyjechać na południe Polski, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Przedstawiamy pięć powodów, dla których warto zorganizować wyjazd w góry.

1. Niesamowite krajobrazy
Górskie krajobrazy mają w sobie coś magicznego. Góry od wieków oczarowują swoim niewzruszonym oraz dziewiczym pięknem. Dlatego jeśli raz wybierzesz się na wyjazd w góry, z pewnością zapragniesz wracać tu jak najczęściej. Górskie krajobrazy są naprawdę niezwykłe. Nigdzie indziej w Polsce nie spotkamy tak strzelistych szczytów skąpanych w chmurach, a także wartkich strumieni wijących się między kamieniami czy piętrowych wodospadów z kaskadami strużek wody odbijających się od wydrążonych skał. Bez dwóch zdań widoki w polskich górach są niesamowite. Bez względu na to, o jakiej porze roku wybierzemy się na wypad w góry, krajobrazy zrobią na nas ogromne wrażenie. Góry można odkrywać i poznawać latami, ponieważ za każdym razem możemy zobaczyć tu coś innego. Zielone górskie pastwiska, po których w lecie leniwie przechadzają się stada owiec w zimie zamieniają się w bezkres otulony białą pierzyną śniegu. Widoki w górach naprawdę zapierają dech w piersiach.

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

2. Pyszne jedzenie
Polskie góry słyną z pysznego jedzenia. Miłośnicy dobrej kuchni z pewnością będą zachwyceni mogąc skosztować regionalnych przysmaków, które są przyrządzane ze świeżych lokalnych produktów. Kuchnia góralska jest naprawdę niesamowita i bardzo smaczna, dlatego warto odwiedzić jedną z licznych restauracji i spróbować apetycznych góralskich dań.

3. Świeże powietrze
Jakość powietrza w wielu polskich miastach pozostawia wiele do życzenia. Przyjeżdżając w góry mamy okazję nareszcie odetchnąć pełną piersią. Górskie powietrze nie ma sobie równych – jest niesamowicie czyste i świeże. Dlatego spacerowanie górskimi szlakami jest nie tylko przyjemne i odprężające, ale także bardzo zdrowe.

4. Interesująca architektura
Polskie góry słyną również z niezwykłej architektury znajdujących się tu budynków. Zwiedzając miasteczka położone u podnóża gór mamy jedyną w swoim rodzaju okazję podziwiać charakterystyczne domy ze strzelistymi dachami i zabytkowe budynki sakralne. Domy góralskie są naprawdę wyjątkowe, a zwłaszcza tradycyjne domy z drewna. Takie budynki powstają również i dziś, idealnie wpisując się w lokalny krajobraz.

5. Relaks i odprężenie
Wyprawa w góry to wreszcie okazja do błogiego relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu. W górach zapomnimy o codziennej gonitwie, ponieważ tutaj nigdzie nie trzeba się spieszyć. Czas płynie tu inaczej, dzięki czemu nie będziemy musieli nerwowo spoglądać na zegarek, delektując się ciszą i śpiewem ptaków. Polskie góry to idealne miejsce na zregenerowanie sił i zakosztowanie życia w bliskości natury.

Hotel Premium