Atrakcje Wisły większości z nas kojarzą się głównie z Adamem Małyszem i ze skokami narciarskimi. Jednak to górskie miasteczko ma wiele do zaoferowania turystom, spragnionym fantastycznych widoków, jak i ciekawych atrakcji. Przedstawiamy 3 z najbardziej popularnych, wśród których nie ma skoczni narciarskich:
Zabytkowy Park Przygód i Pomnik Źródeł Wisły
Zabytkowy park w Wiśle poddano w ostatnim czasie rewitalizacji. Pojawiło się w nim również wiele nowych atrakcji. Wart odwiedzenia jest z pewnością Zabytkowy Park Przygód. Znajdują się w nim ciekawe miniatury ważnych zabytków położonych w nadwiślańskich miastach. Warszawę reprezentuje Zamek Królewski, Kraków oczywiście Wawel, Wisłę Zamek Prezydenta RP. Zobaczymy tu również Zamek w Sandomierzu, Zamek w Kazimierzu Dolnym, Pałac w Puławach, toruńską katedrę oraz gdańskiego żurawia. Specjalne podświetlenie miniatur oraz brukowane ścieżki między nimi sprawiają, że całość wygląda niezwykle efektownie. Co ciekawe, wszystko możemy podziwiać zupełnie za darmo.
W parku znajdują się także stoły do ping-ponga, boisko plażowe, skałki wspinaczkowe, skate park oraz mini golf. Jednym zdaniem wszystko, co potrzebne do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Park w założeniu miał, bowiem pełnić głównie funkcję rekreacyjną. Najmłodsi mogą również bawić się na odnowionym placu zabaw. W parku znalazło się także miejsce dla pomnika Źródeł Wisły, który znajdował się tu przed wojną. Obok niego uruchomiono fontannę.
>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<
Dolina Białej Wisełki
Dolina Białej Wisełki to jeden z obowiązkowych punktów wycieczki do Wisły. Ta Dolina Beskidu Śląskiego znajduje się na szlaku prowadzącym na Baranią Górę. Położona jest nad malowniczym Jeziorem Czerniańskim. Wisła, która tędy płynie, co jakiś czas musi pokonywać niewielkie kaskady, które spiętrzają lodowatą, za to krystalicznie czystą górską wodę. W momencie zeskakiwania z kolejnych skalnych półeczek woda robi się śnieżnobiała. Stąd nazwa Dolina Białej Wisełki. Tuż przy malowniczych kaskadach wyznaczono szlak o długości 2,5 km, który jest terenem chronionym. Nie myślmy nawet o tym, żeby wjechać tu samochodem. Pojazd trzeba zostawić przy wjeździe do Doliny. Zimową porą odbywają się tu fantastyczne kuligi – nie lada atrakcja dla turystów.
Jezioro Czerniańskie i Wododspad na Wisełce
Jezioro Czerniańskie jest sztucznym zbiornikiem retencyjnym, który zbudowano, aby zapobiec powodziom nawiedzającym ten region. Kiedyś faktycznie istniało w tym miejscu małe jezioro, przez które płynęła rzeka. Zbiornik powiększono na początku lat ’70 XX wieku. Jego nazwa pochodzi od nazwy dzielnicy Wisły, w której się znajduje. Dzisiaj jezioro stanowi nie tylko atrakcje Wisły, ale i zabezpieczenie przed powodzią. Jest także źródłem wody pitnej dla mieszkańców. Miejsce to jest znane z cudownych widoków. I choć infrastruktura turystyczna wokół jeziora właściwie nie istnieje, warto tu przyjechać ze względu na krajobrazy.
Tuż za Jeziorem Czerniańskim na Wisełce można podziwiać wodospad liczący aż 8 metrów wysokości. To część dawnego zbiornika. Znajdują się tu charakterystyczne przepławki, czyli niewielkie progi wodne, które pozwalają rybom płynąć spokojnie wzdłuż rzeki. Z boku wodospadu umieszczono barierki umożliwiające bezpieczne podejście do wodospadu i obserwowanie spadających kaskad wody i wędrujących ryb. To doskonałe miejsce do zrobienia ciekawej sesji zdjęciowej.
Przeczytaj także:
Dla profesjonalnych firm spotkania biznesowe są nieodłącznym elementem codzienno...
Wędrówki po górach to fantastyczna forma spędzania wolnego czasu i rekreacji na ...
Nadeszła jesień. To najwyższy czas na rozpoczęcie planowania jednej z najważniej...
Jest wiele lokalizacji, jak tradycyjny wybór między górami i morzem; także wiele...
Beskid Śląski cieszy się coraz większą popularnością. Klub Zdobywców Koron Górsk...