Na terenie Wisły znajduje się 7 skoczni, w dwóch kompleksach w Wiśle Centrum oraz w Wiśle Łabajów oraz skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince.

Największa skocznia narciarska to ta ostatnia, której punkt konstrukcyjny wyznaczono na 120 metrze. Zlokalizowana jest na północnym zboczu góry Cieńków. Skocznia ta powstała już w 1933 roku i

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

początkowo cała konstrukcja była drewniana. Skocznia narciarska była dwukrotnie modernizowana, w 1953 i 1970 roku, w którym to zmieniono rozbieg na stalowy i wyznaczono nowy punkt konstrukcyjny na 105 metrze. Pierwszym rekordzistą skoczni był Mieczysław Kozdruń, oddając skok o długości 41 metrów, ostatni rekord „starej” skoczni to 112,5 metra, oddany przez Wojciecha Skupnia w 2001 roku. Wtedy też odbyły się ostatnie zawody na tym obiekcie – Mistrzostwa Polski Seniorów. W 2003 roku postanowiono skocznię zmodernizować, w 2004 roku ruszyły prace budowlane skoczni o punkcie konstrukcyjnym K-120 (HS-134). Zakończenie budowy zostało opóźnione poprzez osunięcie się ziemi na zeskoku i ostatecznie oddano ją do użytku 27 września 2008 roku. Wówczas nadano jej imię Adama Małysza i to właśnie „orzeł z Wisły” oddał pierwszy skok na nowym obiekcie. Natomiast pierwszymi zawodami, które odbyły się we wrześniu 2008 roku, były Letnie Mistrzostwa Polski. Od razu zaczęto bić rekordy, pierwszym najdłuższym wynikiem był skok Pawła Słowioka, oddany w kombinacji norweskiej – 123 metry. Jednak patron skoczni zdobywając tytuł mistrza Polski ustanowił nowy rekord, który wyniósł 132,5 metra. Dzień później Marcin Bachleda podczas konkursu drużynowego wylądował o metr dalej. W lutym 2009 roku na skoczni odbył się Puchar Kontynentalny i były to pierwsze międzynarodowe zawody zorganizowane na tym obiekcie. Następnie w 2010 roku odbył się zwycięski dla Adama Małysza konkurs FIS Grand Prix, a pierwsze zawody Pucharu Świata przeprowadzono tu 9 stycznia 2013 roku. Od tej pory co roku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbywają się letnie i zimowe zawody międzynarodowe. Aktualnym zimowym rekordzistą skoczni jest Stefan Kraft z wynikiem 139 metrów, zaś latem najdłuższy skok oddał (136 metrów) w 2013 roku Kamil Stoch. Obecnie długość rozbiegu skoczni wynosi 88,2 metra, a nachylenie rozbiegu 35°. Inne dane techniczne to: wysokość progu 3 m, a jego nachylenie to 10,5°. Trybuny mieszczą 8 tysięcy kibiców. Skocznia jest oświetlona oraz pokryta jest igielitem. Na górę skoczni można wjechać wyciągiem krzesełkowym, który kursuje co pełną godzinę lub gdy uzbiera się grupa powyżej 15 osób.

Skocznia narciarska im. Adama Małysza jest największym obiektem w Wiśle, jednak nie należy zapominać o dwóch kompleksach w Wiśle-Centrum i w Wiśle-Łabajów. Pierwsze obiekty, trzy skocznie K-17, K-23 i K-40, powstały w ścisłym centrum miasta w latach 1962-1964. To właśnie na nich swój pierwszy skok, gdy miał zaledwie sześć lat, oddał Orzeł z Wisły. W 1997 roku kompleks został gruntownie zmodernizowany, a w 2005 roku wymieniono tor najazdowy w skoczni K-23. Rekordzistą skoczni przed modernizacją był Paweł Słowiok, oddając skok na odległość 49 lub 49,5 m. Jednak po latach funkcjonowania obiekty te zestarzały się i przestały spełniać wymogi współczesnych homologacji. Dlatego podjęto decyzję o przebudowie kompleksu i w 2015 roku nastąpiło otwarcie nowego, przy okazji zorganizowano tam I Międzynarodowy Puchar Beskidów dzieci i młodzieży w skokach narciarskich. Obecnie do kompleksu wchodzą trzy skocznie K-9, K-19, K-37 z ceramicznymi torami, nowa wieża sędziowska, platforma trenerska i szatnia dla zawodników. Tereny wokół skoczni zostały na nowo zagospodarowane i ogrodzone. Kompleks na co dzień służy młodym zawodnikom z klubu WSS Wisła oraz jest miejscem konkursów i turniejów dla dzieci i młodzieży.

Drugim kompleksem skoczni w Wiśle są trzy obiekty w Wiśle-Łabajów o punktach konstrukcyjnych K-12, K-35 i K-65. Cały kompleks nosi nazwę Jana Lipowczana – zasłużonego działacza Sekcji Narciarskiej „Watra”. Pierwsza skocznia powstała tu w 1931 roku. W latach 1978 i 2010 obiekt podlegał modernizacji. W roku 2013 wybudowano najmniejszą skocznię – „Witek”, by ułatwić trening najmłodszym zawodnikom podczas remontu kompleksu skoczni w Wiśle-Centrum. Skocznie te nie mają jednak powierzchni z igielitu, dlatego można na nich trenować tylko zimą. Obiekt posiada sztuczne oświetlenie i wyciąg narciarski, a obok stoi drewniana wieża sędziowska. Odbywały się tu zawody młodych skoczków, m.in. Puchar Beskidów, Mistrzostwa Śląska czy LOTOS Cup. Trenował na nich legendarny skoczek Stanisław Marusarz czy wieloletni trener polskiej kadry – Mieczysław Kozdruń. Pod okiem swojego wuja, Jana Szturca, trenował tu i wracał do formy Adam Małysz. Ciekawostką w tym kompleksie jest zeskok, przez który przechodzi droga, dlatego na czas zawodów oraz treningów musiano wstrzymywać ruch. Ostatni raz obiekt ten był wykorzystywany w roku 2014, a w 2017 roku podjęto decyzję o rozbiórce skoczni z powodów finansowych.

Hotel Premium