Beskid Śląski to doskonała propozycja dla osób chcących aktywnie spędzić weekend w górach, zarówno tych, którzy szukają spokoju podczas górskich wędrówek, ale również dla turystów spragnionych wrażeń. Niewątpliwą zaletą weekendowych wycieczek w okolice Wisły jest dogodne położenie komunikacyjne obszaru, bez problemu możemy dojechać tu zarówno własnym samochodem, ale także komunikacją autobusową (dzięki połączeniom z Bielska Białej, Katowic, czy Krakowa) oraz koleją.

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

Wisła oraz okolice to przede wszystkim raj dla piechurów, gęsta sieć szlaków pieszych oraz schronisk sprzyja jedno- oraz dwudniowym wycieczkom pieszym. Pozycją obowiązkową na weekend w górach jest wędrówka na Baranią Górę (1220 m n.p.m.), gdzie swój początek bierze najdłuższa z polskich rzek – Wisła, jest to propozycja idealna zarówno dla rodzin z dziećmi, osób młodych, jak i starszych. Zależenie od naszej kondycji i chęci możemy bez problemu wybrać dłuższą lub krótszą trasę, z noclegiem w schronisku na Przysłopie pod Baranią Górą lub bez. Barania Góra to przede wszystkim piękne widoki i dalekie obserwacje, ze szczytu możemy podziwiać m.in. Beskid Mały, Beskid Makowski, Babią Górę oraz Beskid Żywiecki, Tatry, Małą Fatrę, a przy dobrej widoczności Jesioniki będące częścią Sudetów. Idąc z Wisły, na szczyt dotrzemy w niespełna trzy godziny. Barania Góra to także węzeł szlaków turystycznych, skąd wędrując przez Malinowską Skałę możemy dotrzeć do Węgierskiej Górki, na Skrzyczne, a dalej do Szczyrku. Rozpoczynając swoją wędrówkę w Wiśle możemy również skierować się na szczyt m.in. Czantorii Małej oraz Wielkiej, Soszowa Wielkiego, Stożka Małego oraz Wielkiego, a także Trzy Kopce Wiślańskie i Przełęcz Salmopolską.

Beskid Śląski to także propozycja dla miłośników dwóch kółek, w okolicach Wisły znajdziemy sześć tras rowerowych z towarzyszącą im małą infrastrukturą oraz Bike Park ze sztucznymi przeszkodami, będący wynikiem współpracy w ramach projektu MTB Beskidy, czyli rowerem przez Europę, przez Wisłę przebiega również 16 km fragment Nadwiślańskiej Trasy Rowerowej oraz część międzynarodowej trasy prowadzącej z Krakowa do Wiednia Central European Greenways.

Weekend w tych okolicach to atrakcje nie tylko latem, to także szereg tras narciarskich, przeznaczonych zarówno dla osób zainteresowanych narciarstwem zjazdowym, jak i biegowym. W okolicy znajdziemy trasy (30 wyciągów narciarskich) o zróżnicowanym stopniu trudności, których łączna długość wynosi ponad 25 km. Dla najbardziej wymagających turystów przygotowane zostały sztucznie naśnieżane trasy na stokach Stożka, Soszowa oraz Cieńkowa. Jedną z najpopularniejszych destynacji narciarskich zlokalizowanych w pobliżu Wisły jest ośrodek narciarski leżący na stokach Skrzycznego w Szczyrku, oferujący trasy zarówno dla profesjonalistów (czarna trasa 23 posiadająca licencję FIS), ale także dla osób początkujących (trasy niebieskie Ondraszek 21 oraz Widokowa 25). Wśród tras przeznaczonych do uprawiania narciarstwa biegowego na szczególną uwagę zasługują te zlokalizowane na przełęczy Kubalonka oraz na Jonidle.

Po pełnym atrakcji dniu, zarówno w lecie jak i w zimie, warto wybrać się na spacer po Wiśle, zobaczyć Pałacyk Myśliwski Habsburgów, Zamek Prezydenta Ignacego Mościckiego, odwiedzić jedno z interesujących muzeów (m.in. Muzeum Beskidzkie im. A. Podżorskiego, Muzeum Spadochroniarstwa i Wojsk Specjalnych), a także zobaczyć okolice Jeziora Czerniańskiego oraz Kaskady Rodła w Dolinie Białej Wisełki.

Hotel Premium