Rabka-Zdrój kojarzona jest przede wszystkim ze znanym uzdrowiskiem, warto jednak pamiętać, że miejscowość ta to nie tylko lecznicze solanki, ale także liczne atrakcje turystyczne, które zadowolą nawet najbardziej wymagających podróżników i zapewnią niezapomniany aktywny wypoczynek. Miejscowość położona jest u podnóża Gorców oraz Beskidu Wyspowego, co wraz z malowniczą doliną Poniczanki oraz Słonki wpływa na niezwykłe walory krajobrazowe tego obszaru.

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

Rabka to propozycja zarówno na lato, jak i na zimę, dla aktywnych, ale także nieco leniwych turystów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to jednak szczególnie dobre miejsce na uprawianie turystyki aktywnej, której głównym celem jest uprawianie różnego rodzaju sportów w trakcie podróży, czy to jednodniowych, weekendowych lub wielodniowych.

Rabka to przede wszystkim raj dla piechurów, to tutaj początek biorą liczne szlaki piesze prowadzące w Gorce oraz Beskid Wyspowy. Szczególnie warty polecenia jest szlak czerwony, będący częścią Głównego Szlaku Beskidzkiego. Trasa ta jest stosunkowo łatwa i bardzo atrakcyjna widokowo, początek szlaku znajduje się w centrum miejscowości w pobliżu stacji PKP, następnie prowadzi on przez Park Zdrojowy. Wędrując na szczyt Turbacza (1310 m n.p.m.) mamy możliwość odpoczynku oraz posilenia się jednym z tradycyjnych dań kuchni regionalnej w dwóch mijanych schroniskach – na Maciejowej oraz Starych Wierchach, dlatego jest to trasa idealna dla rodzin z dziećmi oraz osób starszych. Dotarcie z centrum miejscowości do schroniska na Turbaczu zajmuje około 4,5-5 godzin, skąd możemy wrócić nie tylko do Rabki, ale także m.in. do Nowego Targu, Poręby Wielkiej, Lubomierza, czy Łopusznej, ale także przenocować. Kolejnym z atrakcyjnych szczytów, na który możemy dotrzeć z Rabki-Zdroju jest Luboń Wielki położony w Beskidzie Wyspowym, gdzie również znajduje się schronisko górskie. Na jego szczyt dojdziemy wyruszając z Rabki-Zaryte, podążając za znakami niebieskimi. Jeżeli niekoniecznie chcemy wybierać się w góry, to również w dolinie czekają na nas szlaki umożliwiające aktywne spędzanie wolnego czasu. Na terenie Parku Zdrojowego wyznaczony został szlak dla osób uprawiających nordic walking, tego typu trasa przebiega również na szczyt Góry Krzywoń oraz Stare Wierchy. Rabka to także liczne tematyczne trasy rowerowe – Śladami Gorczańskiej Przyrody (szlak wiodący przez grzbiet Krzywonia), Świat Kolei Retro (trasa obejmuje Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce), Rabkoland, oraz Tropem Zbójnika Siarki (szlak przebiegający przez Maciejową). Przebywając w Rabce możemy również skorzystać z oferty kilku basenów zarówno tych hotelowych, ale także basenu odkrytego dostępnego dla wszystkich zainteresowanych w sezonie letnim, obiekt ten posiada brodzik dla dzieci oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego. Pasjonaci wspinaczki również znajdują tu coś dla siebie, ponieważ na terenie miejscowości funkcjonuje ogólnodostępna ścianka wspinaczkowa.

Rabka-Zdrój to miejsce idealne dla aktywnych turystów, oferujące przede wszystkim malownicze krajobrazy, górską atmosferę oraz sprzyjający klimat. Niezależnie od tego, czy chcemy wędrować górskimi szlakami, zmęczyć się jeżdżąc na rowerze, czy też uprawiać jogging na pewno znajdziemy tu coś dla siebie.

Hotel Premium