Wisła to istny raj dla narciarzy i snowboardzistów. W niedużych odległościach od siebie znajduje się tu 7 dużych ośrodków narciarskich. Stoki narciarskie w Wiśle i okolicach to między innymi: Cieńków, Klepki w Malince, Nowa Osada, Soszów, Stożek, Skolnity oraz Stok, co . Uzupełnieniem tej infrastruktury jest szereg mniejszych wyciągów, które łącznie daje prawie 30 wyciągów, w tym 7 krzesełkowych i ponad 20 km tras zjazdowych.

Stacja narciarska Cieńków zlokalizowana jest na północnym zboczu góry o tej samej nazwie w Wiśle-Malince. Składa się z sześciu wyciągów – jednego 4-osobowego krzesełkowego o długości 1000 km, trzech wyciągów talerzykowych, jednego taśmociągu oraz wyciągu zaczepowego tzw. „wyrwirączki”. W Cieńkowie wyznaczonych jest pięć tras zjazdowych o różnym poziomie trudności. Ich łączna długość to 4550 m, z czego 1,6 km to dwie trasy trudne. Główna trasa trudna, o długości kilometra przebiega wzdłuż kolei linowej, która w górnej części jest ostra, następnie stok się wypłaszcza, by pod koniec przybrać średnie nachylenie. Ośrodek Cieńków oferuje również trzy krótkie trasy do nauki jazdy. W nauce mogą pomóc wyszkoleni instruktorzy, którzy szkolą dzieci (również w przedszkolach narciarskich) oraz początkujących narciarzy i snowboardzistów, ale także prowadzą zajęcia dla już zaawansowanych. Przy stoku funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu, bezpłatny parking, infrastruktura gastronomiczna oraz baza noclegowa. Trasy są ratrakowane, a w razie potrzeby sztucznie dośnieżane. Stok jest oświetlony. W Cieńkowie istnieje możliwość organizacji zawodów narciarskich. Niewątpliwą atrakcją tego ośrodka narciarskiego jest snowpark z rampami i skoczniami.

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

Kolejnym ośrodkiem narciarskim w Wiśle-Malince są Klepki, wykorzystujący południowe zbocza góry Czupel w paśmie Baraniej Góry. Znajdują się tam dwa wyciągi orczykowe oraz kolej krzesełkowa. Wzdłuż tej ostatniej poprowadzona jest niebieska trasa w dwóch wariantach o długości 750 i 850 metrów. Dla początkujących narciarzy i snowboardzistów przygotowana jest 200 metrowa „ośla łączka”. Pierwsze kroki na deskach można stawiać pod opieką instruktorów ze szkółki narciarskiej działającej przy ośrodku. Do dyspozycji turystów oddana jest również wypożyczalnia sprzętu, bezpłatny parking oraz punkt gastronomiczny. Trasy są sztucznie dośnieżane, ratrakowane, a stok oświetlony, dzięki czemu jazda możliwa jest do godziny 21.

Na zboczach góry Czupel, a dokładnie na południowo-zachodnim zboczu wzgórza Wróblonki, usytuowany jest jeszcze inny ośrodek narciarski – Nowa Osada. Oferuje on niemal cztery kilometry tras zjazdowych o różnym poziomie trudności. Najdłuższa z nich to nartostrada o długości 1300 metrów i średnim nachyleniu 15%. Podobnie jak dwie inne trasy, poprowadzona jest wzdłuż 4-osobowej kolei krzesełkowej. Trzy pozostałe trasy są krótsze i łagodniejsze – idealne do stawiania pierwszych kroków na deskach. Dzięki sztucznemu oświetleniu ośrodek czynny jest do 22. Trasy są naśnieżane z armatek. Ośrodek oferuje również wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i snowboardowego, serwis, szkółki narciarskie oraz darmowy parking. Przy stoku dyżurują ratownicy GOPR, dbając o bezpieczeństwo narciarzy i snowboardzistów. U podnóża Nowej Osady znajduje się Dom Wczasowy Beskidy.

Stacja narciarska Soszów znajduje się w prostej linii 4 kilometry od centrum Wisły i jest największą i najbardziej urozmaiconą stacją narciarską w Wiśle. Wykorzystuje ona północno-wschodnie zbocza Soszowa Wielkiego oferując ponad 6 kilometrów tras o bardzo dużej różnorodności. Soszów to pięć wyciągów – jeden czteroosobowy wyciąg krzesełkowy, jeden orczyk oraz trzy wyciągi talerzykowe. Wzdłuż kolei krzesełkowej poprowadzono dwie trasy o długości 900 i 1300 metrów o różnym nachyleniu. Przy górnej stacji wyciągu krzesełkowego znajduje się karczma oraz przedszkole narciarskie z niezależnym małym wyciągiem. Na zboczach Soszowa znajduje się również prywatne schronisko górskie, Agroturystyka Pod Jaworem, Zagroda Lepiarzówka oraz Szałas Pod Lasem, dając bogatą ofertę gastronomiczną i noclegową. W ośrodku tym znajduje się również wypożyczalnia sprzętu zimowego, serwis narciarski oraz darmowy parking. Stoki są oświetlone i w razie potrzeby sztucznie dośnieżane i ratrakowane.

Na północno-wschodnim zboczu Wielkiego Stożka znajduje się ośrodek narciarski Stożek. Oferuje on szereg dośnieżanych i ratrakowanych tras zjazdowych o różnych stopniach trudności. Na samą górę wjeżdża 800 metrowa kolej linowa. Dwa krótsze wyciągi talerzykowe usytuowane są przy stacjach dolnej i górnej. Nieopodal tej drugiej znajduje się schronisko PTTK „Stożek” oferujące bazę noclegową oraz gastronomiczną. Również przy dolnej stacji kolejki linowej znajdziemy punkty gastronomiczne i miejsca noclegowe. Ponadto przy ośrodku znajduje się wypożyczalnia oraz serwis sprzętu zimowego, szkoła narciarska oraz parking. Dużą atrakcją Stożka jest darmowy snowpark z railami oraz skoczniami.

Szóstą dużą stacją narciarską w Wiśle jest położona w centrum miasta Stacja Skolnity Wisła Ski&Bike. Jest to ośrodek położony nieopodal skoczni narciarskich „Centrum” na północno-wschodnim zboczu Wierchu Skalnitego. Jest to stosunkowo nowa inwestycja, gdyż wyciąg krzesełkowy uruchomiono w 2015 roku. Ponadto stacja ta oferuje wyciąg talerzykowy o długości 70 metrów, przeznaczony głównie do nauki jazdy na nartach bądź snowboardzie. Z górnej stacji poprowadzone są dwie trasy zjazdowe (980 i 1100 metrów długości) o różnym stopniu trudności. Trasy te są ratrakowane, oświetlone, a w razie potrzeby również sztucznie naśnieżane. Przy Skolnity Wisła Ski&Bike działają: wypożyczalnia, serwis oraz szkółka narciarska. W skład ośrodka wchodzi również willa „Niby nic” oferująca zaplecze noclegowe i gastronomiczne.

Ostatnim dużym kompleksem narciarskim w Wiśle jest położony u podnóża grzbietu Wielkiej Czantorii „Stok”. Stacja składa się z jednej dużej kolei krzesełkowej o długości 800 metrów. Z górnej jej stacji poprowadzono dwie trasy zjazdowe o długościach 850 (czerwone) i 1150 (niebieskie) metrów. Stacja oferuje również łatwą trasę zieloną dla początkujących narciarzy – znajduje się przy wyciągu orczykowym. Niezwykłą atrakcją jest zimowy plac zabaw dla dzieci z ruchomym chodnikiem, stokiem saneczkowym czy dmuchaną tarczą do rzutu śnieżkami do celu. Przy górnej stacji kolejki znajduje się bar z tarasem widokowym. Natomiast przy dolnej stacji znajdują się: wypożyczalnia sprzętu, szkółka narciarska, karczma, kasa oraz hotel Stok. Trasy są oświetlone, ratrakowane i dośnieżane.

W Wiśle funkcjonują również inne, mniejsze stoki narciarskie. W samym centrum Wisły znajdziemy Partecznik z dwoma wyciągami orczykowymi i 700 metrową trasą zjazdową. Ponadto stoki narciarskie w Wiśle oferują nam również wyciągi orczykowe: Wisła Łabajów (606 m), Kozińce (800 m), Wróblówki (900 m), Krzywy Jawornik (760 m), Skaliczanka Łabajów (600 m) oraz wyciągi talerzykowe: Barania Góra Polana Przysłop (328 m), Bochnia Wisła Malinka (210 m), Kamienny (300 m), Kuba Kubalonka (100 m) i Zielone Wisła Malinka (360 m).

Hotel Premium