Rabka Zdrój to malowniczo położone uzdrowisko i znakomita baza wypadowa w Beskid Wyspowy, Gorce i Pasmo Babiogórskie. To wymarzone miejsce na zimowy wypoczynek dla całej rodziny – znajdziemy tu zarówno stoki przygotowane do zjazdów, jak i trasy dla narciarzy biegowych. W sezonie zimowym w centrum miasta działa też lodowisko. A malownicze położenie Rabki w urokliwej kotlinie sprawia, że zimowe spacery są tu wyjątkowym doświadczeniem.

Liczne walory turystyczne Rabki

Rabka znana jest przede wszystkim jako uzdrowisko, które wykorzystuje wody lecznicze oraz unikalny klimat tego regionu do leczenia chorób układu oddechowego przede wszystkim u dzieci. Jedno z czterech sanatoriów jest jednak przeznaczone dla dorosłych. Miejscowość ta ma też liczne walory turystyczne.
W pobliskim Gorczańskim Parku Narodowym wyznaczone są ścieżki edukacyjne, które pozwalają poznać walory tego regionu. Wśród szlaków górskich na szczególną uwagę zasługują te prowadzące na Maciejową, Stare Wierchy czy Turbacz, a także na Luboń. Choć nie wszystkie odcinki dostępne są zimą, Rabka także w tym sezonie pozwala na korzystanie z uroków górskich wędrówek. Oprócz szlaków pieszych znajdziemy tu też szlaki narciarskie oraz ścieżki przeznaczone dla osób uprawiających nordic walking. Nie brak też miejsc idealnych do jazdy konnej. Dzięki temu możliwości aktywnego zimowego wypoczynku są w Rabce niemal nieograniczone. Będąc w Rabce, warto też zajrzeć do Muzeum im. Władysława Orkana.

>>KLIKNIJ I SPRAWDŹ NASZE OFERTY<<

Baza noclegowa
Rabka jako miejscowość turystyczna dysponuje rozbudowaną bazą obiektów noclegowych. Poza hotelami znajdziemy tu też kameralne pensjonaty i pokoje gościnne. Obiekty noclegowe utrzymane są w różnym standardzie, dzięki czemu każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.

Miasto Dzieci Świata
W 1996 roku Rabka została uhonorowana tym tytułem na wniosek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. W miejscowej szkole podstawowej utworzone też Muzeum Orderu Uśmiechu, które zostało później przeniesione na teren parku rozrywki „Rabkoland”, gdzie znajduje się do dziś. W tym samym miejscu znajdziemy też Muzeum Rekordów i Osobliwości.

Hotel Premium