Spotkania wigilijne w górskim klimacie

Koniec roku to zawsze gorący okres w pracy. To również okres, w którym większość firm organizuje spotkania przy wigilijnym stole. Takie wspólne świętowanie to doskonała okazja do integracji pracowników czy też podziękowanie dla klientów i kontrahentów. Przy pięknie nakrytym stole, pełnym świątecznych smakołyków zapominamy o codzienności i dajemy się ponieść magicznej atmosferze.
More…

Korona Beskidu Śląskiego

Klub Zdobywców Koron Górskich, nieformalna organizacja zrzeszająca amatorów górskich wędrówek stworzył listę szczytów w Beskidzie Śląskim, które z różnych względów warte są zdobycia. Tak powstała Korona Beskidu Śląskiego. Na liście znajdują się szczyty spełniające kilka podstawowych warunków. Po pierwsze muszą znajdować się na szlaku lub w jego pobliżu. Drugim warunkiem jest ich wysokość. Powinny być również ciekawe i atrakcyjne. Dzięki takiemu podejściu do tematu zdobywanie korony okazuje się nie lada wyzwaniem, dostarcza mnóstwa emocji i pozwala poznać najbardziej malownicze rejony danego pasma górskiego.
More…

Trening w górach. Od czego zacząć?

Górskie wędrówki to fantastyczna forma aktywności fizycznej. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Bardzo często, nawet ci, którzy mają za sobą zdobycie niejednego szczytu popełnią ogromny błąd, lekceważąc góry. Tymczasem, zawsze należy czuć do nich respekt. Zmienność warunków jest tutaj na porządku dziennym. W jednej chwili gorące słońce ogrzewa nasze twarze, a za chwile smaga je zimny wiatr. Łatwe podejście może za kilka metrów zamienić się stromą ścieżkę, pełną śliskich kamieni i wystających korzeni. Do wyprawy w góry należy się, więc odpowiednio przygotować. Oto kilka porad zarówno dla początkujących wędrowców, jak i tych, którzy na górskie szlaki wychodzili wielokrotnie.
More…

Korzystaj ze świeżego powietrza podczas górskich spacerów!

Ruch to zdrowie. Wie o tym chyba każdy. Jednak nie każdy posiada kondycje fizyczną maratończyka. Nie każdy jest w stanie wydać sporo pieniędzy na specjalistyczny sprzęt czy ubrania sportowe. Nie każdy też ma chęć ćwiczyć pod okiem trenera. Jest jeden sport, który nie wymaga tego wszystkiego, a przynosi zaskakujące efekty. To spacerowanie. Spacery są w stanie poprawić naszą kondycję fizyczną, wpłynąć na nasz nastrój, dodać nam energii i zrzucić zbędne kilogramy. Możemy dzięki nim w łatwy sposób zadbać o zdrowie.
More…

6 zalet chodzenia po górach

Wyjście na górskie szlaki to dla wielu osób najlepsza forma rekreacji i aktywności fizycznej, jaką można sobie wyobrazić. Nie musimy od razu zdobywać najwyższych szczytów i poruszać się najtrudniejszymi trasami. Łatwiejszych szlaków, które pozostają w zasięgu możliwości większości turystów, nie brakuje. Postaramy się dziś przekonać was do chodzenia po górach.
More…

Technika chodzenia nordic walking

Nordic walking to coraz popularniejsza w naszym kraju forma rekreacji i aktywności fizycznej. Polega na maszerowaniu ze specjalnymi kijkami. Z pewnością poprawia ogólną kondycję, odciąża nasz kręgosłup, stawy i prowadzi do stopniowej utraty kalorii. Na pozór technika nordic walking wydaje się prosta. Podstawą jest tu dobra synchronizacja ruchów rąk i nóg. Początkującym może to sprawiać pewne problemy. Warto jednak podjąć trud, bo zalety nordic walkingu są ogromne.
More…

Hotel Premium